Padesátý ročník newyorského maratonu se jistě zapíše do historie raritním účastníkem. Mezi profesionální i amatérské běžce se totiž na trať vydala také kachna jménem Wrinkle. O okřídleném závodníkovi informoval magazín People.

New York City Marathonu se pravidelně koná první listopadovou neděli. Tentokrát se po boku 33 tisíc běžců, jejichž počet byl letos omezen kvůli pandemii koronaviru, největšího maratonu na světě zúčastnila i energická kachna Wrinkle.

Opeřená běžkyně je už dlouhodobě miláčkem sociálních médií. Na TikToku, Instagramu i YouTube ji sleduje na tři čtvrtě milionu lidí. „Wrinkle je víc, než jen krásná pekingská kachna. Je to takové dospělé lidské dítě,“ napsala s nadsázkou její majitelka k videu z maratonu.

Video malé Wrinkle vidělo za pět dní 8,8 milionů diváků. „Vím, že se to může zdát hloupé, ale v poslední době jsem byla v hluboké depresi a když jsem viděla tuto malou slečnu běžet, začala jsem se usmívat,“ napsala jedna z divaček do komentářů pod videem.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Wrinkle 🦢 宙紋✨ (@seducktive)

Malá kachnička však pochopitelně neuběhla celých 42 kilometrů, její krátká účast však zanechala nezapomenutelnou stopu v každém sportovci i divákovi, který závodu přihlížel.

Newyorský maraton se poprvé běžel 13. září 1970 a zúčastnilo se jej 127 soutěžících. V roce 2019 slavný závod dokončilo neuvěřitelných 53 627 běžců. Letošní covidový ročník vyhrál keňský běžec Albert Korir s časem 2:08:22 a Keňanka Peres Jepchirchirová s časem 2:22:39.