Herec, moderátor a zpěvák Milan Peroutka (33) v pátek vstoupil do registrovaného partnerství se svým přítelem Dominikem (25). Informaci o tajné svatbě přinesl deník Blesk. Peroutka od obřadu v historickém hotelu Chateau Mcely na Nymbursku s novináři nekomunikoval, nyní poprvé promluvil na sociální síti a zároveň ukázal sérii fotografií se svým partnerem.

„Tolik jsem vám to chtěl říct první, i když jsem měl strach. Ale žádný můj scénář nepracoval s variantou, že bude tajný zdrojna svatbě ještě předtím, než vůbec nějaká byla. A navzdory jeho výpovědi nám na ní ani nepršelo štěstí, ale přenádherně svítilo sluníčko. Právě štěstí jsme si ale vymyšlenými a senzachtivými citacemi v dost možná nejhezčí den v životě odmítli nechat vzít. Vypnul jsem si telefon a zapínám ho, jen abych se mohl ozvat vám,“ vzkázal v neděli večer Peroutka svým fanouškům.

Poslední měsíce se podle něj stával tlak nesnesitelným. „Vstřebával jsem různé rady a postoje, čelil anonymním vzkazům od fejkových profilů i tlakům od médií. Občas se mi zavařila hlava, znovu jsem ztrácel a znovu nacházel nadhled, až jsem si řekl, že přece o nic nejde. Řekl jsem si to vždycky, když jsem viděl hrůzy, co se nám všude dějou, a pak se sám sebe ptal, co vlastně pořád řeším,“ pokračoval populární herec a zpěvák. „Nebudu chodit kolem horký kaše. Mám kluka. Je skvělej. Je natolik skvělej, že jsem se otevřel té možnosti mít kluka. Že jsem ho představil rodině a kamarádům,“ přiznal fanouškům Peroutka.

„Ani nevíte, jak moc si přeju, abyste s tím byli v pohodě i vy. Je toho tolik, co bych vám mohl a chtěl říct. Ale teď nám, prosím, dovolte si užít tyhle chvíle v kruhu těch nejbližších. Těch, kdo mají z naší lásky upřímnou radost a my máme radost, že jsou našimi nejbližšími. Milujeme vás! Zároveň bych se chtěl touhle cestou (díky, sociální sítě) omluvit všem médiím, ale zatím využiju možnosti se vyjádřit jen tady,“ oznámil s tím, že podobné oznámení dělá poprvé v životě. „Při jeho ťukání do telefonu mi pěkně bije srdce a připadám si jako ve sci-fi, hororu, pohádce i komedii zároveň,“ dodal Peroutka.

V závěru svého příspěvku poděkoval všem, kdo to pochopí a podpoří. Láska je podle něj láska ve všech jejích barvách. Peroutka chtěl se svatbou s pětadvacetiletým Dominikem prý nejprve počkat, až poslanecká sněmovna schválí manželství pro všechny. Nakonec se mu ale nechtělo dále čekat, a tak vstoupil do registrovaného partnerství, napsal deník Blesk.