Finanční instituce mají dlouhodobě pověst konzervativního odvětví, které se příliš nemění. Nové banky se však tuto zažitou představu snaží změnit a přicházejí s množstvím inovací, třeba i v oblékání svých bankéřů. Nyní se touto cestou vydává také Raiffeisen Bank, která je na české trhu téměř třicet let.

Pátá největší banka v Česku převlékne své zaměstnance, tradiční kostýmky a obleky bankéřů mají být minulostí.Naši banku čekají velké věci. Proto je na čase provětrat šatník a připravit se také na poli módy,“ oznámila Raiffeisen Bank na sociálních sítích

Na základě zpětné vazby od klientů se banka rozhodla změnit pravidla oblékání směrem k větší ležérnosti, svobodě a pohodlí. „Při běžných setkáních s klienty tak již nemusíme ctít styl Business Classic. Oblek a kravatu jsme vyměnili třeba za chinos a pohodlnou košili,“ vysvětlila banka s tím, že stále chtějí působit elegantně.

Ještě větší volnost dostanou zaměstnanci, kteří pracují z kanceláří a nepřijdou do kontaktu s klienty. Kolegové, kteří žádné setkání s klienty v kalendáři nemají, můžou ze svého šatníku vytáhnout i neformální oblečení a vypravit se do práce v tričku, džínách nebo barevných ponožkách,“ doplnila Raiffeisen Bank. 

Lidé na sociálních sítích změnu chválí, podle nich jde o správný krok k moderní bance. „Není to o tom, co nosíte, ale jak se chováte ke klientům,napsal jeden z diskutujících.

Objevují se však také vtipné dotazy, například na to, zda banka povolí svým zaměstnancům i žabky. „K těm jsme se zatím neodvázali. Pořád chceme působit elegantně, a tak ctíme firemní styl oblékání Business Casual a Smart Casual,“ reagovala Anna z Raiffeisen Bank.