Šíření nového koronaviru se stále nedaří zastavit, firmy v Česku se proto snaží chránit své zaměstnance všemožnými způsoby. Omezen nyní proto bude i provoz na poštách.

Česká pošta s okamžitou platností uzavírá na svých pobočkách přepážky, které nejsou chráněny sklem. V neděli o tom informoval generální ředitel státního podniku Roman Knap. Jedná se zejména o prodej denního tisku a specializované přepážky, kde pošta standardně nabízí finanční produkty. V případě, že se pobočka skládá pouze z přepážek nekrytých sklem, zavírá se úplně.

Podle Knapa je důvodem zejména ochrana zdraví zaměstnanců. V České republice je nedostatek respirátorů, roušek a dalších ochranných pomůcek. Mezi naše zaměstnance je distribuujeme hned, jak je od dodavatelů dostaneme. Dnešní rozhodnutí o uzavření nechráněných přepážek jedním z řady opatření, nikoli posledním,“ vysvětluje.


I přesto, že pobočky České pošty jsou zatím všude k dispozici podle standardních otevíracích dob, státní podnik vyzývá lidi, aby jejich návštěvu zvážili. „V současné době je důležité minimalizovat osobní kontakt kdekoli,“ řekl mluvčí pošty Matyáš Vitík. Firma navíc prodloužila úložní dobu dopisů na 30 dnů a balíků na 15 dnů.