Na začátku prázdnin zmizí z vysílání druhého programu České televize pořady pro děti. Malí diváci už tak na dvojce neuvidí například Kouzelnou školku nebo Studio Kamarád. Programy se budou nově vysílat už pouze na dětském Déčku.   

„Výlučným a exkluzivním prostorem pro dětské pořady bude ČT :D,“ informoval na středečním veřejném zasedání Rady České televize programový ředitel Milan Fridrich s tím, že ke změně dojde od 1. července letošního roku.

Pořady pro děti na druhém programu České televize jsou pozůstatkem z doby, kdy dětská stanice Déčko neměla dostatečné pokrytí signálem. Na mnoha místech Česka se tak v počátcích nedala naladit. Dnes už je však situace jiná.

Dvojka získá zrušením dětských pořadů dvě hodiny vysílacího času navíc. Podle šéfa programu Fridricha prostor využije pro akviziční a českou dokumentární tvorbu. „Bereme to jako kvalitativní posun a posílenou profilaci Dvojky vůči její základní identitě, to je vzdělávání a osvěta pro dospělého diváka,“ informoval programový ředitel.

„Déčko“ je určeno dětským divákům ve věku čtyři až dvanáct let. Vzniklo na konci prázdnin roku 2013, vysílá od šesté hodiny ranní do osmé hodiny večerní. Večer pak program pro děti nahrazuje stanice ČT art.