Sto milionů lidí si přehrálo jeho písničky a ve svých pořadech je použili také tvůrci z Netflixu nebo HBO. Daniel Bordovský alias Borrtex pochází z Havířova a v pouhých 21 let dosáhl světového úspěchu. V prosinci vychází jeho nové sólové album s názvem Harmony.

Daniel se narodil v Havířově a už odmalička se učil hrát na klavír. V roce 2017 začal publikovat vlastní skladby a odjel do Los Angeles, kde se setkal se světoznámými hudebními skladateli, mimo jiné s Hansem Zimmerem nebo Dannym Elfmanem.

Od té doby mladík slavil jeden úspěch za druhým. Nedávno dokonce na streamovacích platformách překročil hranici neuvěřitelných 100 milionů přehrání jeho vlastní tvorby. Jeho instrumentální skladby zaujaly také tvůrce zahraničních pořadů. V posledních dvou letech se objevily v několika projektech na Netflixu, HBO Europe, Showtime a dalších.

Světový věhlas mu zajistilo také skvělé umístění v hitparádě. Jeho skladba thōughts se umístila v žebříčku TOP 30 v kategorii moderní vážná hudba na Apple Music.

V prosinci Borrtex vydává nové album s názvem Harmony, které kompletně nahrál v Praze. Obsahuje celkem dvanáct klavírních skladeb, které se liší rychlostí, intenzitou, projevem i stylem. „Toto sólové album je mi velmi vzácné, na většinu kompozičních nápadů jsem přišel zcela nečekaně, když jsem zrovna improvizoval na svůj nový, na zakázku vyrobený klavír. Neměl jsem žádná očekávání a jednoduše jsem si užíval kouzla hudby,“ přiznal hudebník.