Současná britská panovnice prý v útrobách starodávného Windsorského hradu spatřila ducha své předchůdkyně královny Alžběty I. Navíc prý nejde o jedinou bytost, která v královském sídle straší, píše deník The Sun.

Oblíbený královský palác hlavy Spojeného království Alžběty II, který je přístupný veřejnosti, je údajně domovem alespoň pětadvaceti bývalých obyvatel, a to včetně králů a královen.

Podle webu Great Castles, který se odkazuje na knihu Haunted Castles of Britain and Ireland (Strašidelné zámky Británie a Irska), se královna Alžběta II. na hradě měla setkat s duchem své předchůdkyně Alžběty I. Údajně k tomu došlo v době, když byly se sestrou Margaret ještě děti.

Spisovatel Richard Jones v knize píše, že dívky tvrdily, že spatřily dobrou královnu Bess (jak se královně Alžbětě I. přezdívá), jak se toulá po Windsorských chodbách. V hradní knihovně ji pak měla údajně zahlédnout stráž.

Panovnice ze 16. století, pohřbená ve Westminsterském opatství, byla prý často viděna, jak se prochází v podpatcích.

Hrad Windsor se nachází ve stejnojmenném městečku v hrabství Berkshire západně od Londýna. Britští panovníci ho obývají přes 900 let. První dřevěný hrad na stejném místě vystavěl Vilém I. Dobyvatel krátce po invazi Normanů v roce 1075.

V roce 2002 zde byla vybudována Jubilejní zahrada k výročí zlaté svatby Alžběty II. a vévody z Edinburghu. Své ano si zde v roce 2005 řekl princ Charles s Camillou Parkerovou Bowlesovou. V dubnu 2021 zde proběhlo i poslední rozloučení s princem Filipem.