Do Česka vstupuje oblíbená americká módní značka Gap. V průběhu září plánuje otevřít e-shop, na konci roku pak dvě prodejny. Populární je především její džínové zboží a mikiny a trika s výrazným logem.

V Praze a Ostravě si budou moct lidé už na konci letošního roku nakoupit oblečení značky Gap. Dvě nové prodejny by se podle Hospodářských novin měly otevřít v nákupních centrech Westfield Chodov a Forum Nová Karolina. V průběhu září se navíc rozběhne i e-shop. Produkty této značky si Češi už nyní mohou objednávat například přes internetové obchody Zalando nebo About You.

Firma, jejíž tradice sahá až do roku 1969, má v nabídce nejrůznější druhy oblečení a doplňků. Kompletní nabídku ale Češi v obchodech nekoupí, Gap k nám plánuje přinést jen určitou část. Mělo by jít o kolekci Gap Logo, tedy především trika a mikiny s výrazným logem, a také džínové oblečení.

V současné době firma shání do Česka nové zaměstnance. Do Prahy i Ostravy poptávají store managery, tedy vedoucí, kteří by měli sestavovat týmy a realizovat akční plány pro maximalizaci efektivity a produktivity prodeje.

Pracovníky shání také do vznikajícího e-shopu. Ti budou mít na starost administrativní správu e-shopu, včetně skladového hospodářství, monitoringu či konfigurace systémů. Kromě toho budou na web přidávat obrázky a popisky produktů nebo videa.