Pro záchranu naší planety můžeme dělat mnoho věcí. Podle některých stačí snížit produkci skleníkových plynů, přejít na obnovitelné zdroje nebo se stát veganem. Jedním z nejnovějších trendů je však ekosexualismus. Jeho vyznavači věří, že milování s přírodou může zvrátit klimatickou krizi, píše web Unilad.

Když mluvíme o ekosexuálech, nemusí nutně jít jen o sexuální styk s přírodou. Jde o širokou skupinu lidí, do které patří i objímači stromů nebo třeba ti, kteří se rádi koupou nazí. Jsou však takoví, kteří si to chtějí s matkou přírodou doslova „rozdat“.

Annie Sprinkleová a Elizabeth Stephensová jsou dvojice, která stvořila ekosexuální manifest. Už v roce 2016 odhadovaly, že je na světě minimálně 100 tisíc ekosexuálů, takže v současnosti jich podle nich může být mnohem více. Dívky tvrdí, že existuje zhruba 25 způsobů, jak se můžete milovat se Zemí.

Některé jsou však diskutabilní, například „trávení času se Zemí“. Vzhledem k tomu, že na naší planetě žijeme, jen těžko si lze představit, jak s ní můžeme být ještě více. Je však pravda, že některé věci jsme jistě ještě neprobádali. Například „ponoření části těla do půdy“. Pěknou možností je jistě také „neslušný rozhovor s rostlinami“.

Poměrně nedosažitelným úkolem pak může být „lehněte si na Zemi nebo nechejte, aby ležela na vás“. Naše planeta totiž váží zhruba 5 974 000 000 000 000 000 000 000 kilogramů, takový pokus by tak zřejmě nedopadl dobře. Nikdo jistě nechce tvrdit, že je naše Země obézní, váhový poměr je ale poměrně nerovný.