Pokud si pamatujete na praštěný seriál z devadesátých let s Willem Smithem v hlavní roli, pak pro vás jistě máme možná dobrou zprávu. Populární pecka se totiž vrací na obrazovky. Známý herec, který je producentem nového seriálu, se na svém YouTube kanálu pochlubil tříminutovou upoutávkou.

Na rozdíl od původního sitcomu se novinka vydá především dramatičtějším směrem. Willova komplikovaná cesta z Philadephie, kde se narodil a vyrostl, do luxusního světa Bel-Air si totiž zaslouží i jiný pohled než přes růžové brýle.

Ze samotného traileru je pak více než jasné, že nepůjde o ujetou komedii, na kterou jsme byli zvyklí. Naznačuje to přinejmenším přítomnost zbraní.

Před třemi lety nahrál Morgan Cooper na YouTube fanouškovský trailer, který ukazuje, jak by vypadal Fresh Prince jako drama,“ napsal Smith pod videm. „Teď je tady první úplný pohled do jeho převyprávění příběhu, který mi byl vždy tak blízký,“ dodal známý herec.

Režisér a scénárista Morgan Cooper totiž v roce 2019 zveřejnil na YouTube svůj nový a neotřelý pohled na devadesátkovou komediální sérii. Trailer k fiktivnímu filmu tehdy doslova obletěl svět a zaujal i původního protagonistu Willa Smithe. Ten se pak Morganovi ozval a nabídl mu práci.

Video se Smithovi tak moc zalíbilo, že se rozhodl podle něj natočit seriál, ke kterému společně s Morganem napíše scénář a zároveň se ujme pozice výkonného producenta.

„Chtěli jsme vytvořit show, která stojí a padá sama o sobě a zároveň ctí ducha původní série, prozradil režisér pro magazín Complex.

Postavu, kterou hrával kdysi Smith, si střihne mladý herec Jabari Banks. I zbytek Willovy seriálové rodiny nahradí noví představitelé. Adrian Holmes si zahraje strýčka Phillipa, Cassandra Freemanová tetu Vivian, Olly Sholotan ztvární bratrance Carltona. Sestřenku Hilary si zahraje Coco Jonesová, sestřenici Ashley pak Akira Akbarová. Nesmíme zapomenout ani na legendárního sluhu se suchým humorem Geoffreyho – toho si zahraje Jimmy Akingbola.

Televize NBC novinku nasadí na svou streamovací službu Peacock už 13. února. Jestli se seriálu chopí i české televize, zatím můžeme jen doufat.