Výrobce populárního nápoje Kofola vybuduje během dvou let své nové sídlo v areálu bývalého Dolu Hlubina v Ostravě. Za zhruba 180 milionů korun přemění budovu takzvaných Nových koupelen, která sousedí s klubem Heligonka písničkáře Jaromíra Nohavici.

Naskytla se nám výjimečná příležitost stát se součástí Dolní oblasti Vítkovice, která se v posledních letech proměnila na jedinečné vzdělávací, společenské a kulturní centrum. Právě zde jsme zakoupili budovu Nových koupelen, které bychom rádi vdechli nový život,“ vysvětlil provozní ředitel Kofoly René Musila. Po rekonstrukci dostane cihlová budova prosklenou nástavbu. 

Součástí projektu, který má být dokončen v roce 2022, bude i unikátní návštěvnická stezka. Díky ní se budou moci návštěvníci seznámit nejen s historií Kofoly, poznat firemní kulturu stejnojmenné společnosti, ale projít si i netradiční zážitkovou trasu,“ přiblížila mluvčí firmy Jana Ptačinská Jirátová. 

Budova je památkově chráněná, náklady na její rekonstrukci budou proto podle provozního ředitele vysoké. Těší nás, že se nám podařilo na realizaci projektu získat dotaci z fondů Evropské unie. Rádi bychom s realizací začali v první polovině roku 2020,“ dodal Musila.