Malou vesničku Kadov nedaleko Moravského Krumlova většinou řidiči minou. Pro lidi z celého regionu je ale známá především díky Ovocné školce Venuta. Právě tam vyrazil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) v dalším díle Dobré práce.

Ovocnou školku provozují bratři Marek a Rosťa, v devadesátých letech ji založil jejich táta. „Láska k půdě a stromům se zřejmě dědí a nyní v jeho snažení pokračujeme,“ popsali sourozenci, kteří v malé vesničce produkují stromky tradičních ovocných odrůd, jako jsou jablka, meruňky, broskve a mnoho dalších.

„Naší činností je pěstování a prodej ovocných stromků. Léta ověřenými postupy a prací lidských rukou získáváme sazenice vysoké kvality a nebojíme se inovací,“ dodali Marek s Rosťou s tím, že chemická postřiky při pěstování ovocných stromků používají zcela výjimečně.

„Marek s Rosťou jsou skvělí chlapi, kteří mi dneska jejich nelehkou práci u nich představili. Práce venku je fyzicky náročná, zvlášť když na vás peče celý den sluníčko. Dostal jsem od nich i slamák, prý mě nepošlou zpátky do Hradce s úpalem,“ popsal své zážitky europoslanec Zdechovský.