Ženské šaty a podpatky vyměnil za vojenskou uniformu a svou odvahou inspiruje nejen celou LGBT komunitu. Ivan Honzyk pracuje jako profesionální vizážista a miluje pole dance. Nyní se rozhodl, že bude bránit Ukrajinu.

Z maskéra se tak za jednu noc stal voják. Jeho fotografie se objevila také na oficiálním instagramovém účtu Ukrajiny. „Ukrajinci brání nejen naší zemi, ale i hodnoty, svobody, důstojnosti a projevu všech obyvatel,“ zní popisek snímku.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ivan_7 (@honzykivan7)

„Ve strachu z pronásledování vzali Ukrajinci patřící do LGBT do rukou zbraně. Je známé, že Rusko sestavilo seznam novinářů, aktivistů a obhájců práv homosexuálů, aby je zabili nebo poslali do táborů,“ píše dále oficiální účet Ukrajiny na sociální síti.

„Pokud Rusko vyhraje, znamená to nastolení temnoty. Nebude žádná svoboda, žádná příležitost být sám sebou, žádné práva pro různorodé komunity,“ dodává Ukrajina na sociální síti.

Od začátku války na Ukrajině uběhl téměř měsíc. Odvážní obyvatelé brání svou vlast, jak se jen dá. A zdá se, že rozhodně nemají v plánu polevit. Příspěvek s LGBT vojákem je důkazem, že za Ukrajinu bojují lidé bez ohledu na sexuální orientaci. Fotka vojáka se stala internetovým hitem a na sociální síti získala množství obdivných a podpůrných komentářů.