Nejvyšší budova světa ve Spojených arabských emirátech se na počest výročí vzniku Československa zahalila do národních barev. Fotografii dubajského mrakodrapu Burdž Chalífa „oblečeného“ do české vlajky zveřejnili správci budovy na svém Twitteru.

K připomínce státního svátku České republiky rozsvítíme na Burdž Chalífa jejich státní vlajku. Přejeme jim prosperitu,“ objevilo se dnes na oficiálním twitterovém účtu nejvyšší budovy světa. Informaci doplnila fotografie, podle které je vidět, že se v Dubaji opravdu naše vlajka objevila.

Dubaj si podobně připomněla před pár dny i Den státnosti Rakouska, který naši jižní sousedé slavili v pondělí 26. října. Na 828 metrů vysoké budově byla v tento den vidět rakouská státní vlajka s typickou černou orlicí se zlatou hradební korunkou a zbrojí, nesoucí na prsou červený štítek se stříbrným břevnem. 

Fasáda Burdž Chalífa je často využívána také jako obrovská reklamní plocha. Hned po české vlajce se na budově například objevilo video, které lákalo na mega výprodej v místním nákupním centru Dubai Mall. 

Ikonická budova, která stojí uprostřed pouště v Dubaji, na začátku letošního roku oslavila deset let od svého slavnostního otevření. Se 163 party jde o nejvyšší budovu, jakou kdy člověk postavil. Burdž Chalífa také drží rekord za nejrychlejší výtah na světě, který jezdí rychlostí 64 km/h.

Mrakodrap si také zahrál ve filmu. A to konkrétně ve čtvrtém pokračování Mission Impossible, kde Tom Cruise šplhal až na její vrcholek. Nejvyšší budova světa se objevila i v epizodě populárního seriálu Simpsonovi, ve kterém představovala nejvyšší budovu Springfieldu.