Televize Nova už brzy kompletně překope svou předpověď počasí. Diváci se mají dočkat hned několika změn a především nových tváří. Nováckou rosničku Karla Kašáka doplní Simona Šimková a Anna Bábovská. Obě moderátorky podle šéfa zpravodajství televizní jedničky Kamila Housky prošly několikaměsíčním meteorologickým školením. 

Populární Televizní noviny doznají zásadních změn, televize Nova chystá kompletně nové studio i grafiku. S tím souvisí i nová podoba pořadu o počasí. Ten se bude vysílat vždy živě a na diváky čekají také nové informace. Předpověď doplní například údaje o pocitových teplotách, index opalování, index žízně či index bodavého hmyzu.

Stabilní tvář novácké předpovědi počasí Karla Kašáka navíc doplní hned dvě moderátorky Simona Šimková a Anna Bábovská. „Obě moderátorky prošly několikaměsíčním náročným meteorologickým školením a teď jim začíná nová profesní etapa,“ vysvětluje ředitel sekce zpravodajství a publicistiky televize Nova Kamil Houska. „Diváci se na novou podobu Počasí mohou těšit spolu se spuštěním nového studia. Přesné datum zatím neprozradíme, ale bude to již brzy,“ doplnil.

Čtyřiadvacetiletá Šimková pochází z Jihlavy a na Nově pracuje od roku 2018. „Práce je pro mě koníčkem. Baví mě být mezi lidmi, předávat informace a tvořit obsah. Na Nově jsem si vyzkoušela více rolí. Začala jsem psaním článků na tn.cz, pak psaním článků a natáčením rozhovorů na nova.cz, postupně přešla k natáčením reportáží ze světa showbusinessu i do Volejte Novu, zkusila jsem si i moderovat livestreamy na NovaPlus. Následně jsem zakotvila ve zpravodajství a teď je přede mnou další krok – za mě – dopředu,“ práskla na sebe nová rosnička.

Tři roky pracuje na Nově i šestadvacetiletá Bábovská, které je původem ze Zlína. „Na Nově jsem začala pracovat nejdříve na recepci, poté jsem chodila na stáž do zpravodajství a od února 2020 pracuji v Životě ve hvězdách. Nyní jsem dostala svoji první moderátorskou příležitost, což je pro mne obrovská výzva, na kterou se těším,“ prozradila.