Jednu obyčejnou kuřecí nugetku se podařilo prodat v internetové aukci za neuvěřitelných sto tisíc dolarů, tedy zhruba dva miliony korun. Její cena však startovala na pouhých 99 centech, což je v přepočtu asi dvacet korun.

Tento týden se ve světě internetu odehrála strhující bitva o obyčejný kus osmaženého kuřecího masa. I takto by se dala popsat aukce kuřecí nugetky z amerického Utahu, kterou přitom běžně prodávají v jednom oblíbeném fastfoodovém řetězci.

Dražba trvala týden, 28. května ji její majitel nabízel za 99 centů. O dva dny později jeden z přihazujících (bez jakéhokoli známého důvodu) nabídl cenu 14 969,69 dolarů, tedy bezmála 313 tisíc korun.

Aukce se zúčastnilo celkem 45 přihazujících, kteří přihodili celkem 184krát, a cena se vyšplhala na neuvěřitelných 99 997 dolarů. Čím to, že je o v podstatě bezcenný kus masa takový zájem?

Nejspíš za to může tvar samotné nugetky. Připomíná totiž postavičku z počítačové hry Among Us – dvě nožky a kulatý vršek. Jako by si navzájem vypadli z oka. Vývojáři samotné hry se kauzy dražební bitvy o nugetku všimli a reagovali na ni krátkým stylizovaným videem ze hry, kde je hlavní postavou skutečně kuřecí nugetka.

Kde se vzala a jak se dostane k novému majiteli?

Dvoumilionová nugetka se objevila v limitované nabídce, kterou McDonald’s vytvořil ve spolupráci s K-Pop skupinou BTS. Ta se skládá z deseti nugetek, speciální omáčky, středních hranolek a koly. Podle prodávajícího bude zmrazena a vzduchotěsně zabalena tak, aby zůstala zachována čerstvost. Vyvstává však důležitá otázka – hodlá ji nový majitel snad jíst?