Správný fanoušek populárního seriálu Přátelé si jistě do detailu vybaví, jak bydlela Monica s Rachel nebo Joey s Chandlerem a taky to, že se Ross přestěhoval do domu naproti. Digitální umělec a především architekt Amit Ben Haim nyní navrhl, jak by manhattanské byty i oblíbená kavárna hlavních hrdinů vypadaly dnes v moderním hávu.

Seriál Přátelé se začal vysílat v roce 1994 a v průběhu deseti let vysílání se interiér jejich bytů měnil jen minimálně, a to většinou jen pro účely té které konkrétní epizody.

Joey měl dvě polohovací křesla, stolní fotbálek a ve zbytku relativně strohý byt. Monika zase nedala dopustit na svůj kulatý stůl a ta fialová na zdech se vryla do paměti snad každému. V kavárně Central Perk byste vždy a za jakýchkoli okolností našli ikonický gauč, na který se někdy vešlo více lidí, než byste mohli čekat.

Jak by ale obydlí oblíbených hrdinů vypadaly dnes, kdyby na to přišlo? Kdyby Joey nahradil svá pohodlná křesla za stoličky s měkkými opěradly, nebo kdyby Monica vyměnila svou malou kuchyňskou linku s jídelním stolem za větší a modernější kuchyň s barovými stolky? A co kdyby se z kavárenského gauče stala rohová pohovka?

Přesně takové otázky si položil architekt Amit Ben Haim a navrhl tak proměny jednotlivých bytů, které zveřejnil na svém instagramu. Líbí se vám víc ty původní, nebo nové? A kde byste chtěli bydlet?