Zaměstnanci obchodního řetězce Penny Market si opět polepší. Firma od března zvedne mzdy v průměru o pět procent. Pokladní pracující na plný úvazek si tak vydělá minimálně o tisícovku hrubého měsíčně více.

Základní měsíční mzda pokladních se nově bude pohybovat v rozmezí od 24 tisíc do téměř 30 tisíc korun hrubého, oznámila firma v tiskové zprávě. „Reagujeme samozřejmě na vývoj na trhu práce i ekonomickou situaci ve společnosti,“ vysvětlil jednatel Penny Marketu Martin Peffek. Podle něj se navýšení mezd týká všech zaměstnanců. „Nechceme pouze lákat nové zaměstnance, ale odměňujeme i ty věrné a zkušené, kteří pro nás pracují už řadu let,“ doplnil.

Firma za poslední čtyři roky zvyšuje mzdy už pošesté. „Základní mzda pokladních pak od počátku roku 2017 vzrostla celkem o 7 500 korun hrubého,“ uvedl mluvčí Penny Marketu Tomáš Kubík. Ten zároveň dodal, že zaměstnanci dostanou také o sto korun vyšší příspěvek na penzijní připojištění. Nově si tak přijdou na 700 korun měsíčně.

V rámci benefitů jsou zaměstnancům poskytovány stravenky, jejichž výše byla v rámci loňského vyjednávání zvýšena z 80 na 90 korun za každý odpracovaný den. Dále mají plošné benefity, jakými je týden dodatkové dovolené nebo jazykového vzdělávání a mohou si volit různé formy dalších atraktivních benefitů,“ dodal Kubík.

Průměrná hrubá mzda v Česku je podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) 33 697 korun. Prodavač si pak u nás podle webu Platy.cz přijde měsíčně zhruba na 17 400 až 31 200 korun hrubého.