Nikdo ještě nevymyslel nic lepšího než bílý talíř, říkává slavný kuchař Zdeněk Pohlreich. Ne všechny restaurace ale mají stejný názor, některé se doslova předhánějí v šílenostech. Jestli se inspirovali v kulinářských show jako je MasterChef, se můžeme jen dohadovat. Nad některými nápady ale zůstává rozum stát.

Nejde jen o to, jak jídlo chutná, ale také o to, jak vypadá. Na tom se nejspíše shodneme, vždyť jíme i očima. Že to ne vždy vyjde podle představ, jsme se mohli přesvědčit i v mnoha dílech pořadu Ano, šéfe! Tam ale většinou špetka invence chyběla.

Nechyběla naopak v jiné show, MasterChefovi. Tam se zase někomu mohlo zdát zdobení jídla na talíři, tedy tzv. plating, dokonce trochu přehnané. Rozhodně to ale nebylo nic proti tomu, co předvádí kuchaři v některých restauracích.

A tak není divu, že to některým zákazníkům pořádně leze krkem. Spojili své síly na internetu a vznikl projekt We Want Plates, tedy v překladu Chceme talíře.

Kam se hrabou hranolky v malém sítku do fritézy nebo šílené talíře plné barev a neotřelých tvarů. Už jste si nalévali omáčku z nemocničního bažanta? Jedli jste zákusek z plážové obuvi? Nebo v popelníku?!