Dcera šéfa Kremlu Vladimira Putina Jekatěrina Tichonovová (35) má vztah se jmenovcem ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Jejím partnerem je podle informací médií Igor Zelenskij (52). Ten je baletním tanečníkem a bývalým ředitelem Bavorského státního baletu, informoval britský deník Daily Mail.

Igor Zelenskij je považován za jednoho z nejúspěšnějších ruských baletních tanečníků. V roce 2016 se stal ředitelem Bavorského státního baletu, po začátku ruské invaze na Ukrajinu z této funkce odstoupil. Zřejmě se tak stalo poté, co okupaci odmítl odsoudit.

„Stát v čele baletního souboru vyžaduje naprostou koncentraci a autoritu. V současnosti však mou plnou pozornost a čas vyžadují soukromé rodinné záležitosti, které nejsem schopen skloubit s vedením baletu. Po důkladném zvážení jsem se proto rozhodl odstoupit ze svého místa v Bayerisches Staatsballett, a to ke dni 4. dubna 2022. Má rodina nyní potřebuje mou plnou podporu,“ vysvětloval Zelenskij důvody svého odstoupení v oficiální tiskové zprávě.

Tichonovová s ním má údajně dvojletou dceru. Podle deníku měla v minulosti ve zvyku za svým partnerem často cestovat do Mnichova. Po začátku ruské invaze na Ukrajinu jí to však znemožnily sankce vůči Rusku, které zahrnují mimo jiné také přerušení leteckého spojení se Západem.

Putinova dcera byla v minulosti vdaná za ruského miliardáře Kirilla Šamalova. Je mladší z dvojice dcer, které má ruský prezident se svou exmanželkou Ľudmilou Očeretnou.