Nejbohatší člověk na světě, Jeff Bezos, oznámil, že odejde ze své funkce generálního ředitele internetového gigantu Amazon. Skončit by měl v polovině roku.

Odchodem z funkce se však nevzdává rozhodujícího slova ve společnosti. Měl by zaujmout funkci výkonného předsedy představenstva Amazonu. „V roli předsedy představenstva se zaměřím na nové produkty,“ nastínil ve zprávě, kterou poslal svým zaměstnancům.

V pozici šéfa firmy jej nahradí současný ředitel webových služeb Andy Jassy. „Andyho ve firmě znáte hodně dobře. Je v Amazonu skoro stejně dlouho jako já,“ pokračuje Bezos v dopise. Věnovat se chce svým další projektům jako jsou nadace Day One Fund, Bezos Earth Fund nebo deníku The Washington Post.

Andy Jassy sice navenek není tak známá osobnost jako Jeff Bezos, jeho role v Amazonu je výrazná. Jako šéf internetových služeb měl totiž na starosti ty nejdůležitější produkty ve společnosti. Podle výroční zprávy jeho oddělení vydělalo za rok 2020 13,5 miliardy dolarů (291 miliard korun), tedy o 47 % více než v roce 2019. Zároveň je Jassyho oddělení odpovědné za více než polovinu celkových zisků Amazonu za rok 2020.