Generální ředitel České televize Petr Dvořák navrhuje, aby se zvýšil koncesionářský poplatek. Podle něj je financování veřejnoprávní televize dlouhodobě neudržitelné. Současných 135 korun měsíčně nestačí, Dvořák proto navrhuje navýšení o patnáct korun.

Šéf televize Dvořák navrhuje, aby lidé každý měsíc platili 150 korun. „Což je pět korun na den, to není zásadní výdaj. Ale chápu, že nyní je jakékoliv zvedání poplatku kvůli pandemii těžké,“ prozradil v pondělním rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Podle něj je důležité, aby se suma zvyšovala podle toho, jak se bude vyvíjet ekonomika. „Je jedno, jestli to bude inflační koeficient, nebo jestli si jednou za pět let stát řekne: tohle je rozsah veřejné služby, který od vás chceme, a jsme připraveni ho financovat,“ řekl Dvořák s tím, že takto to funguje ve Velké Británii a obdobně také v Rakousku.

Ředitel Dvořák dále připomněl, že Česká televize hospodaří s příjmy z poplatků, který se od roku 2008 nezvedal. Jeho reálná hodnota však rok od roku klesá s tím, jak rostou ceny.

„I v situaci objektivně se snižujících příjmů jsme dokázali přinést více kvality a větší rozsah než v době, kdy jsem nastupoval. Pokud se nic nezmění, povede to v horizontu roku až dvou let k tomu, že budeme muset veřejnou službu začít omezovat,“ doplnil Dvořák.