Jana Punčocháře (42) znají lidé především jako porotce populární kuchařské soutěže MasterChef. Nyní se na sociální sítí pochlubil fotografiemi svých dvou dětí. Staršího Matěje z prvního manželství a mladší Rozárky, kterou má se svou současnou manželkou Veronikou. Fanoušci jsou v šoku ze syna, který jako by známému šéfkuchaři z oka vypadl.

„Občas se mi v tom autě mydlí hlava nehlava, občas koukají jak puci a občas mají děsnou zábavu. Je tu totiž prostoru, že by se sem vešlo dětí snad tucet,“ napsal Punčochář k fotografiím svých rozkošných děti, které zachytil v autě. Fanoušky populárního šéfkuchaře naprosto šokovala podoba syna Matěje. „Já pořád říkala, že malá je celá vy, ale teď, když vidím syna, tak vše beru zpět. Protože to je váš klon,“ okomentovala jedna z fanynek. „Chlapeček je celá vaše kopie. Neuvěřitelné,“ vzkázala další z nich.

Kromě dětí však může být Punčochář pyšný i na své úspěchy. Hned po škole pracoval v několika vyhlášených pražských restaurací, jako jsou Rybí trh, International Zlatá Praha nebo Zátiší Groupe. Zkušenosti následně sbíral v zahraničí, kde absolvoval stáže v michelinských restauracích Hangar 7 a Tim Raue. Jako kuchař působil také v předním švýcarském podniku Häberlis Schützenhaus.

Po návratu do Prahy deset let vařil v restauraci Le terroir. Ta získala několikrát michelinské ocenění Bib Gourmand, které vyzdvihuje podniky, kde lze dostat dobré kvalitní jídlo za rozumnou cenu. Punčochář také několik let dozoroval a koncepčně se podílel na kuchařském provozu v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech.

Naposledy působil jako šéfkuchař v pražské restauraci Grand Cru, kterou na svých stránkách zaznamenal i prestižní Michelinský průvodce. V roce 2019 si populární šéfkuchař splnil svůj sen a otevřel si vlastní restauraci. Jmenuje se U Matěje a nachází v Praze na Hanspaulce. „V tom místě vždycky byla restaurace a posledních pět let se rekonstruovala. Takže z úcty k tradici se bude jmenovat stejně,“ popisoval před dvěma lety Punčochář.

Známý šéfkuchař teď vedle kulinářské soutěže MasterChef účinkuje ještě v nové televizní show Souboj na talíři. „Se dvěma kolegy, porotci z MasterChef Radkem Kašpárkem a Přemkem Forejtem, jsme jezdili po republice. Jeden z nás pokaždé vytipoval dobré jídlo, které je ve vybraném místě vyhlášené, a zbývající dva stejný pokrm připravili ve svém pojetí. Na koncepci pořadu mě nejvíc potěšilo, že vyvolává pozitivní emoce. Nikdo není deptaný ani kritizovaný,“ pochvaloval si v rozhovoru pro iDnes.cz Punčochář.