Obrovský šok čekal na zdravotní sestru, když dorazila do domu seniorky, která se nedostavila na očkování proti koronaviru. V pokoji našla jen její ostatky, podle odhadů tam ležely více než deset let.

Podobně jako v jiných zemích i v Británii se rozběhlo očkování proti covidu-19. A stejně jako u nás dostali přednost senioři. Když se na očkování ani po opakovaných výzvách nedostavila Christina Malleyová ze skotského Aberdeenu, zdravotní sestra se ji rozhodla navštívit doma. Tam na ni ale čekalo nepříjemné překvapení, píše britský Mirror.

Uvnitř domu našla jen seniorčiny ostatky, proto zalarmovala policii. Podle policejních informací nelze říct, jak dlouho je žena po smrti, prvotní odhady lékařů jsou ale až 12 let. Dnes by Christině bylo kolem osmdesátky.

Vyšetřovatelé teď okolnosti ženiny smrti vyšetřují. „Policisté byli na adresu Allison Close, Aberdeen, přivoláni ve čtvrtek 25. února, když bylo v domě nalezeno tělo ženy. Příčina smrti zatím není objasněna a vyšetřování stále probíhá,“ uvedla policie.