Už podruhé se Slovensko rozhodlo mobilizovat své občany a opět zahájilo plošné testování. Stejně jako loni v listopadu je cílem odhalit ohniska nákazy koronaviru a dostat situaci v zemi pod kontrolu. Městská část Bratislavy chtěla lidem zpříjemnit čekání, před odběrovými místy proto vyvěsila plakáty s vtipnými až kontroverzními hláškami.

Zpříjemnit svým obyvatelům případné čekání ve frontě se rozhodla městská část Bratislava-Ružinov už při prvním testování na podzim minulého roku. Starosta Martin Chren se svým týmem vymyslel originální plakáty, které se objevily před odběrovými místy. Jejich iniciativa měla velmi pozitivní občany. Proto se stejným nápadem, ale s novými vtipnými slogany, přišli i v letošním roce.

„Řekli jsme si, že to to zopakujeme i nyní, ba dokonce i trochu přitvrdíme a opět překročíme nějaké ty hranice mezí,“ napsal na sociální síti starosta městské části. Na jednom z plakátů se například objevuje důležité upozornění, podle kterého 9 z 10 lékařů doporučuje nošení roušek i v domácí karanténě. „Jako ochranu před přežíráním se,“ vysvětluje dále text. „Šiřte dobrou náladu, ne virus,“ stojí pak na všech plakátech.

Některé kontroverzní hlášky se vtipně trefují například do slovenského předsedy parlamentu Borise Kolára, současného premiéra Igora Matoviče nebo bývalého předsedy vlády Roberta Fica.

Starosta Martin Chren vtipným způsobem také zval občany k samotnému testování. „Sluníčka moje, baterie do čipů nám pořád nedorazily, takže akce 5G v nose pro každého se odkládá, o konkrétním termínu rozhodne společná porada ještěrů, iluminátů a Aštara Šarana v třetí dimenzi. Do té doby se musíte nechat dále sledovat dobrovolně jako doteď, zejména mobilními telefony a sociálními sítěmi,“ napsal na Facebooku.

Pokud bychom chtěli parafrázovat slavného Cimrmana. Ne v Českých Budějovicích, ale v Bratislavě by chtěl zřejmě žít každý.