Pro milovníky Instagramu chystají tvůrci sociální sítě velkou změnu. V současné době testují novou funkci, která umožní uživatelům si na svém profilu seřazovat fotografie. Informoval o tom magazín Social Media Today. Lidé by si tak mohli přizpůsobovat svůj profil tak, aby co nejvíce zaujali jeho návštěvníky.

Šéf Instagramu Adam Mosseri zároveň už dříve naznačil také možnost připnutí určitého příspěvku na vrchol profilu. Podobným způsobem fungují například takzvané „pinned“ příspěvky na sociální síti Twitter.

Zda ale Instagram představí jen jednu z funkcí, nebo rovnou obě najednou, zatím není jasné. Dá se však předpokládat, že fotografie už nebudou muset být do budoucna seřazeny pouze chronologicky.

V posledních letech se Instagram nebojí se svým rozhraním experimentovat. Jen nedávnou novinkou jsou například videa Reels. „Předkládejte okruhu uživatelů krátká a zábavná videa, která se dají na Instagramu snadno objevovat. Určitě je inspirují,“ láká sociální sít na nedávno spuštěnou službu. Ta aktuálně patří mezi uživateli k nejoblíbenějším.

Mosseri už avizoval, že se Instagram na videa v budoucnu zaměří ještě více. Podle Alessandra Paluzziho, který se zabývá novinkami v aplikacích, zároveň připravují funkci, která uživatelům ukáže, zda už si příspěvek zobrazil člověk, kterého na něm označili.