Zatímco se Češi hromadí na hřbitovech, aby uctili památku zesnulých, nejen Američané, ale západní společnost obecně slaví Halloween. V bláznivých oblečcích koledující děti doplňují stejně potřeštěně oblečení dospělí, kteří se v kostýmech vydávají na večírky. Týká se to samozřejmě i známých osobností, od herců a hereček až po zpěváky a zpěvačky. Kdo se zkrátka nepochlubí povedenou maskou na sociálních sítích, jako by snad ani neexistoval. Vybrali jsme pro vás ty nepovedenější převleky celebrit, které se objevily na internetu.

Halloween je původně keltský svátek, který se 31. října slaví v Spojených státech amerických, Kanadě, Velké Británii, Austrálii a v dalších zemích. Jeho historie sahá k slavnostem Samhain, kdy skotští Keltové slavili konec žní a příchod zimy. Masky a kostýmy původně sloužily k matení zlých duchů, dnes už však tento zvyk slouží jen pro zábavu. A pobavit se některým známým osobnostem rozhodne povedlo. Posuďte sami.

Orlando Bloom a Katy Perry

Hollywoodský herec Orlando Bloom se se svou partnerkou Katy Perry se převlíkli do (pro mnoho lidí děsivého) kostýmu lékaře a injekční stříkačky inspirovaného celosvětovou pandemií koronaviru. Bloom na svém instagramu parafrázoval i text jedné z písní své drahé polovičky „I vaxed a girl and I liked it“, tedy „naočkoval jsem dívku a líbilo se mi to.“

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Orlando Bloom (@orlandobloom)

Harry Styles

Zpěvák Harry Styles se pro změnu stylizoval do Dorotky z kultovního filmu Čaroděj ze země Oz. Hnědočervené punčochy, krátké modrobílé kostičkované šaty a mašle do vlasů patří spíše k dívčímu šatníku, Harry se ale rozhodně nestydí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @harrystyles

Jamie Lee Curtisová

Dvaašedesátiletá Jamie Lee Curtisová se převtělila do své matky, herečky Janet Leigh, která si zahrála hlavní roly v Hitchcockově Psychu. A přesně tuto roli si na sebe Curtisová oblékla.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jamie Lee Curtis (@curtisleejamie)

Reese Whiterspoonová

Hitchcockovým dílem se inspirovala i herečka Reese Whiterspoonová. Ta se oblékla do kostýmu filmové postavy Tippi Hedrenové ze snímku Ptáci. A právě tito opeřenci ve filmu útočí na obyvatele Bodega Bay, včetně samotné Tippi. O to děsivější je samotný kostým, na kterém jsou přilepeni černí ptáci.