Shane O’Connor (17), syn zpěvačky Sinéad O’Connor, se 6. ledna ztratil v irském Dublinu. Po dvou dnech pátrání byl objeven v nedalekém městě Bray mrtvý. Zpěvačka nechala na sociální síti dojemný vzkaz.

Naposledy byl syn slavné zpěvačky spatřen ve čtvrtek ráno v dublinské části Tallaght. Irské policejní jednotky An Garda Síochána (česky Strážci míru) potvrdily zmizení chlapce deníku Irish Examiner.

Pátrání po mladíkovi skončilo v pátek, když policisté objevili tělo v městečku Bray nedaleko Dublinu. Syn oblíbené irské zpěvačky Sinéad O’Connor a hudebníka Dónala Lunnyho si tak zřejmě vzal život.

K celé věci se zpěvačka vyjádřila na svém Twitteru: „Můj nádherný syn, Nevi’im Nesta Ali Shane O’Connor, samotné světlo mého života, se dnes rozhodl ukončit svůj pozemský boj a je nyní s Bohem.“ Kromě lásky ke svému zesnulému potomku vyjádřila i obavy, aby jej nikdo nenásledoval. „Ať odpočívá v pokoji a ať nikdo nenásleduje jeho příklad. Mé dítě. Moc tě miluji. Buďte v klidu,“ dodala.

Pětapadesátiletá Sinéad na sociální síti sdílela také píseň Boba Marleyho Natty Ride, kterou věnovala svému synovi. „Světlo mého života. Lampa mé duše. Mé modrooké dítě,“ napsala. „Vždy budeš mým světlem. Vždy budeme spolu. Žádná hranice nás nemůže oddělit.“

Irská zpěvačka Sinéad O’Connor si své místo v showbyznysu začala budovat na konci osmdesátých let. Celosvětovou popularitu získala až díky písni Nothing Compares 2 U z alba I Do Not Want I Haven’t Got. Její postoje jsou poměrně kontroverzní. Veřejně například obhajovala teroristickou organizaci IRA a také vystupuje proti římskokatolické církvi.