Bývalá přítelkyně Hugha Hefnera (†91) a playmate Holly Madisonová přirovnala život ve vile známé jako Playboy Mansion ke kultu. S Hefnerem chodila v letech 2001 až 2008. Nyní odhalila některá tajemství, která se odehrávala za zavřenými dveřmi, v minisérii Secrets of a Playboy, píše Daily Mirror.

Madisonová tvrdí, že slavní zajíčci dostávali tisíc dolarů týdně (21,5 tisíce korun), ale museli žít podle přísných pravidel. Nesměli odcházet z vily na dlouhou dobu a vrátit se museli nejpozději v devět večer.

Myslím si, že ten důvod, proč byl život ve vile jako kult, když se na to podívám zpětně, byl ten, že jsme byly vmanipulovány k pocitu, že je Hef opravdu dobrý chlap,“ prozradila bývalá playmate.

Vysvětlila, že nechápala, proč se o Hefnerovi mluvilo v médiích tak špatně. „Začala jsi mít pocit: ‚Není to tak, jak říkají v médiích – je to jen milý muž.‘ Další věc, proč si myslím, že to vypadalo jako sekta, je jak snadné bylo nechat se izolovat od vnějšího světa,“ svěřila se bývalá partnerka Hugha Hefnera.

Toglenn / CC BY-SA 3.0

Vila Playboy Mansion, ve které bydlel Hugh Hefner a jeho zajíčci | FOTO: Toglenn / CC BY-SA 3.0

Prý by žárlil, ale nevadilo by mu, kdyby dali zajíčci výpověď. Namísto toho jim ale platil tisíc dolarů týdně. „Měli jste zákaz vycházení po deváté hodině, byli jste vedeni k tomu, abyste neměli přátelé. Ve skutečnosti nám bylo zakázáno odcházet, pokud to nebyla například rodinná dovolená,“ dodala.

Madisonová také mluvila o její traumatické první noci s Hefnerem a o tom, jak se mu nelíbilo, že si ostříhala vlasy na jeho vkus příliš nakrátko.

Podrobnosti o životě uvnitř vily se začaly objevovat od Hefnerovy smrti v roce 2017, včetně zvěstí o hollywoodských hvězdách, které se účastnily skandálních nocí a sexuálních večírků.

Hugh M. Hefner Foundation

Hugh Hefner se svou bývalou ženou Crystal | FOTO: se souhlasem Hugh M. Hefner Foundation

Objevila se také obvinění z užívání drog a sexuálního zneužívání. Bývalý zaměstnanec řekl magazínu Insider, že drogy byly nutné zlo. Vila Playboy Mansion byla prodána za sto milionů dolarů (2,1 miliardy korun) rok před Hefnerovou smrtí. Koupil ji jeho soused Daren Metropoulos, který Hefnerovi umožnil ve vile dožít.