Nejspíš každý máme ve svém okolí člověka, který si neustále na něco stěžuje a tvrdí, že se proti němu celý svět spiknul. Má cenu takového člověka litovat? Právě naopak! Za to, jaký život máme, si totiž v první řadě můžeme my sami.

Přejímání zodpovědnosti za svůj život a jeho aktivní tvorby se nejeden pohodlný/líný člověk raději naprosto a dobrovolně vzdá. Proč? Odpověď je naprosto jednoduchá. Není to jednoduché. Stojí to energii, čas, nervy, řadu obětí, obsahuje mnoho klopýtnutí, nezdarů, obětování. Je to prostě náročné.

Litujete se a nevíte, co se životem? Jednoduchý trik vás dostane ze dna

Proto se řada lidí raději a „pohodlně“ nechá vláčet osudem, než aby něco začali dělat. U toho si ale nezapomínají stále stěžovat na nepřízeň osudu a na to, jak těžký mají život, jací jsou chudáci a jak se všichni ostatní mají perfektně. Ve vymýšlení výmluv by vyhráli první cenu v kreativitě.

Kdo však z těchto „ublížených chudáčků“ podniká AKTIVNĚ něco pro změnu, pro zlepšení své situace, pro posun??? Kolik, co přesně, jak často a jak dlouho to vydrží??? To je přeci jen a jen jejich, resp. NAŠE volba, jak se svým životem naložíme… Nemyslíte?

Autorem článku je profikouč Irena Houdková