Pokud patříte mezi milovníky Netflixu, určitě vás zajímá, co za novinky streamovací služba plánuje pro diváky v tomto roce. A je potřeba zmínit, že je toho opravdu mnoho. Už teď je však jasné, že si určitě nechává ještě nějaká esa v rukávu.

Jak už bývá zvykem, streamovací služby se rády na začátku roku chválí největšími peckami, které v průběhu následujících dvanácti měsíců nabídnou. A zdá se, že Netflix to má rozehrané hodně dobře. I přesto, že loni odvysílal poslední díly hned několika svých velkých seriálů, například Money Heist či Lost in Space, pořád má desítky projektů, které stojí za pozornost. 

Populární streamovací služba letos nabídne novinky i návrat starých známých. Všeho začne už v lednu. Dočkáme se prvního dílu poslední série kriminálního dramatu Ozark, na jaře bychom pak měli být svědky velkolepého zakončení. O pozornost se hlásí i komediálně dramatický seriál Po životě (After Life) s Rickym Gervaisem nebo třetí série Umbrella Academy a Zámek a klíč (Locke & Key)

Vrátí se také nové díly seriálu Bridgertonovi (Bridgerton) nebo dlouho očekávaná čtvrtá série Stranger Things, aby ukončila příběh našich oblíbených hrdinů.

Ze seriálových novinek je potřeba také vypíchnout parodii Žena v domě přes ulici od dívky v okně (The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window), která měla být původně film, nakonec však půjde o seriál. „Anna, která miluje zapékaná jídla, zapíjí prášky vínem, má bujnou fantazii a šílí za pohledným sousedem odnaproti, se stane svědkyní vraždy. Nebo to byl jenom přelud?“ láká Netflix.

Populární streamovací služba vsadí i na historický akční seriál Vikingové: Valhalla (Vikings: Valhalla), který přináší dobrodružství nejslavnějšího Vikinga, který kdy žil. Koncem roku bychom se měli dočkat také seriálu Zaklínač: Pokrevní pouto (The Witcher: Blood Origin), který se odehrává v dávné minulosti Geraltova fantastického světa.

O filmových novinkách toho zatím moc nevíme. Ani sám Netflix ještě netuší, které projekty stihne dokončit a představit divákům. Potvrzené je zatím pouze pokračování detektivky Na nože (Knives Out) s Danielem Craigem nebo předválečné drama Mnichov: Na prahu války podle mezinárodního bestselleru Roberta Harrise. „Je podzim 1938 a Evropa stojí na prahu války. Adolf Hitler se chystá napadnout Československo a vláda Nevilla Chamberlaina zoufale hledá mírové řešení,“ stojí v popisku novinky.

Těšit se můžeme také snímek The Gray Man s Chrisem Evansem a Ryanem Goslingem, který se natáčel mimo jiné na pražském Barrandově.