Nákaza novým typem koronaviru se v minulém týdnu potvrdila také u zaměstnance mladoboleslavské automobilky. Odboráři Škodovky proto nyní požadují mnohem tvrdší opatření.

Odboráři automobilky Škoda Auto požadují úplné zastavení výroby, informoval web TN.cz. Všichni zaměstnanci by měli být čtrnáct dní v karanténě. O opatřeních nyní odboráři jednají s vedením firmy.

„Odborová organizace Odbory KOVO Mladá Boleslav, Vrchlabí, Kvasiny u vědomí složité zdravotní situace v České republice, která může tvrdě zasáhnout společnost Škoda Auto a.s. v období skokového nárůstu počtu osob nakažených koronavirem či v karanténě, žádá společnost Škoda Auto a.s. o 14 denní volno pro zaměstnance (karanténa) formou překážky v práci na straně zaměstnavatele,” uvedli podle webu odboráři v prohlášení.

Jeden ze zaměstnanců automobilky se nakazil koronavirem na dovolené v Rakousku. Jde o pracovníka skladu Škoda Parts Center v průmyslové zóně Řepov, který se nachází mimo hlavní výrobní areál v Mladé Boleslavi. Zaměstnanec je nyní už od čtvrtku v karanténě, doma jsou také někteří jeho kolegové. Firma také nechala desinfikovat všechny pracoviště, kde se nakažený pohyboval.

O přerušení výroby žádají také zaměstnanci automobilky Hyundai nedaleko Frýdku-Místku v Moravskoslezském kraji. Ve firmě pracují více než tři tisícovky lidí.