Ve věku 67 let zemřel muzikant a frontman kapely Citron Radim Pařízek. Smutnou zprávu přinesla společnost Digital Broadcasting, ve které hudebník figuroval jako jednatel. Podlehnout měl komplikacím spojeným s nedávnou operací.

Radim Pařízek zemřel v úterý večer, informoval web lupa.cz. Podlehl komplikacím spojeným s nedávnou operací. Celý náš tým na něj vzpomíná, pracujeme všichni dál, jak by si on určitě přál,“ uvedla podle webu v prohlášení společnost Digital Broadcasting. 

Pařízek se narodil v roce 1953 v Českém Těšíně. Veřejnosti byl Pařízek známý díky působení v hardrockové kapele Citron. Ta pod vedením Pařízka absolvovala úspěšné turné po Evropě i Spojených státech, prodala více než 1 milion desek a v roce 1987 získala Zlatého slavíka.

„S těžkým srdcem a slzami v očích jsme dnes přijali zprávu, že Radim Pařízek zemřel. Stalo se tak dne 2. 3. 2021 v 18:45. Radim podlehl komplikacím, které byly spjaty s jeho nedávnou operací. Upřímnou soustrast rodině a všem jeho blízkým. Radime, za celý CITRON ti děkujeme! Navždy budeš s námi,“ napsali členové kapely na sociální síti.

„Radimovo metalové srdce tepe dále. Neméně úspěšný byl též v oblasti mediálního podnikání, jíž se věnoval od roku 1998, kdy založil Radio Čas, jednu z nejposlouchanějších stanic na Moravě a ve Slezsku. Čas samozřejmě pokračuje dál, stejně jako všechny jeho další mediální a telekomunikační aktivity včetně multiplexů. Věříme, že pod jeho patronátem bude jeho byznys i nadále vzkvétat,“ řekl Moravskoslezskému Deníku Roman Jeřábek z mediální skupiny Pohoda.