Kuriózní zážitek má za sebou pražský primátor Zdeněk Hřib. Přímo do jeho kanceláře dorazila netradiční zásilka z Holandska, která jej na první pohled upoutala svým tvarem i váhou. Ukázalo se, že balíček ukrývá dlažební kostku a dojemný vzkaz.

„Přišel mi do kanceláře balíček. Malý, ale zato na svou velikost dost těžký hranatý balíček z Holandska. Když jsem ho otevřel, našel jsem v něm dlažební kostku a u ní anonymní vzkaz od neznámé ženy,“ pochlubil se na sociální síti primátor Zdeněk Hřib. 

Holanďanka v něm popsala, že byla před několika lety na dovolené v Praze a jako upomínku si domů odvezla právě dlažební kostku z Karlova mostu. „Jenže se nemohla zbavit pocitu viny, který ji stále pronásledoval. A tak napsala, že kostku vrací a prosí, ať ji umístím zpět na most, kam patří,“ přiblížil dojemný vzkaz primátor hlavního města.

Podle Zdeňka Hřiba jde v současné těžké době o příběh pro zlepšení nálady. „Na tomto příběhu se mi líbí, že má pěkné poselství: Leccos se dá napravit. Dejme šanci dobrým koncům,“ doplnil.