Vychutnat si své oblíbené jídlo z populárních řetězců rychlého občerstvení není vzhledem k aktuální situaci úplně jednoduché. Pokud zrovna nemáte náladu na výdejní okénko nebo čekání na kurýra, můžete se inspirovat videem, které se objevilo na sociální síti. Žena ze Spojených států na něm ukázala jednoduchý recept na populární snídaňové hash brown.

Bez typické bramborové placky si asi málokdo umí představit snídaňové menu v mekáči. Influencerka Staley Laneová ukázala recept, podle kterého si typické hash brown může každý vyrobit jednoduše doma.

„Jsou doslova jen ze tří ingrediencí a jsou skvěle křupavé a vláčné,“ popsala. Potřebovat budete pouze brambory, kukuřičný škrob a vejce, informoval deník Daily Mail.

@saucedupfoodsMcDonald’s Crunchy Hashbrowns #ThisorThatSBLV #food #mcdonalds #foodtiktok #foodie #tiktokrecipes #fyp #foryou♬ drivers license – Olivia Rodrigo

„Prvně jsem oloupala dvě brambory, nakrájela je na třetinky a následně uvařila jen tak napůl. To znamená, že je nedovaříte – já jsem je dělala asi osm minut,“ vysvětluje Staley ve videu na TikToku.

Brambory následně nechala vychladnout a nastrouhala je. Poté přidala vejce a lžíci kukuřičného škrobu. „Vše smíchejte. Na plech si dejte pečící papír a na něj vytvarujte jednotlivé hashbrowny. Dejte je do mrazáku tak na 30 minut a poté usmažte na nejvyšším stupni,“ dodala žena.

Reakce milovníků známých placiček na sebe nenechaly dlouho čekat. „Miluju hashbrowny z McDonaldu, a tyhle vypadají na první pohled úplně stejně,“ objevilo se v komentářích. „Ty jo, tak tohle musím rozhodně zkusit,“ pokračoval další z diskutujících.