Pro studenty vysokých škol a čerstvé absolventy nabízíme v roce 2023 možnost pracovní stáže v kanceláři poslance Evropského parlamentu v Bruselu.

Nabízíme krátkodobé stáže (5 týdnů) u poslance Evropského parlamentu Luďka Niedermayera, který je do EP zvolen za TOP 09/STAN a působí ve frakci Evropské lidové strany.

Pro koho je stáž určena

Pro ty, kteří mají za to, že pro budoucnost naší země je Evropská unie podstatná a kteří by rádi nahlédli pod pokličku toho, jak EU funguje. Preferujeme studenty, kteří mají ukončený aspoň první rok VŠ studia. Od zájemců očekáváme, že se budou rychle učit způsobu práce v Evropském parlamentu, budou tvořiví, nápadití a pracovat budou nezávisle. Dokáží si stanovit vlastní priority a zajímají se o politický, sociální a duchovní rozvoj společnosti i jednotlivce. Podmínkou absolvování stáže je dobrá znalost anglického nebo francouzského jazyka.

Zaměření a motivace

Vzhledem k zaměření práce pana europoslance preferujeme zájemce, kteří mají zájem, rozhled či alespoň nějaké zkušenosti v některé z těchto oblastí:

  • ekonomika
  • energetika
  • ekologie
  • budoucnost Evropské Unie

Prosíme, specifikujte Vaši motivaci a Vaše zkušenosti v konkrétní oblasti ve svém motivačním dopise. Přihlášky bez uvedené „oblasti specializace“ nebudou brány v potaz.

Vzhledem k tomu, že častou náplní Vaší práce bude tvorba obsahu pro sociální sítě, velkou výhodou bude, máte-li zkušenosti s PR, komunikací a sociálními sítěmi. Určitě tuto zkušenost rozveďte ve Vašem motivačním dopise.

Náplň stáže

Stážista se zavazuje pracovat v kanceláři Luďka Niedermayera v Bruselu 4 týdny v měsíci, 5 dní v týdnu během celého období trvání stáže. Je také možné zúčastnit se plenárního zasedání, které se koná jednou za měsíc ve Štrasburku.

  • Stážista bude spolupracovat s poslancem a jeho asistenty na přípravě dokumentů či projektů a podle pokynů se aktivně a tvořivě účastnit na činnosti Evropského parlamentu, včetně účasti na vybraných jednáních.
  • Během stáže, na základě dohody s poslancem, bude stážista samostatně vypracovávat podklady, ve kterých se bude věnovat tématům souvisejícím s jeho pracovní náplní.
  • Stážista bude odpovědný za seznámení dalšího nastupujícího stážisty s fungováním Evropského parlamentu.

Stipendium a další podrobnosti

Stážista v průběhu stáže dostává od EP stipendium cca 1 350 eur měsíčně.

Z něj pokryje výdaje spojené s cestováním, ubytováním a stravováním. Cestu, ubytování a stravování si stážista zabezpečuje sám, stejně jako cestovní pojištění. V parlamentu bude mít stážista přístup k intranetu a internetu a bude mít k dispozici pracovní místo s jedním stolním počítačem pro všechny stážisty (je tedy lepší dovézt si vlastní notebook).

Trvání stáže, přihlášky

Přihlášky, prosím, posílejte spolu s životopisem a motivačním dopisem na email: ludek.niedermayer@top09.cz do 4. prosince 2022. 

Stáž je možné absolvovat v období 

9.1. – 8.2. 2023

6.2. – 7.3.

6.3. – 6.4.

11.4. – 12.5.

22.5. – 22.6.

21.6. – 21.7.

4.9. – 5.10.

9.10. – 10.11.

13.11. – 14.12. 2023

V přihlášce, prosím, uveďte preferovaný termín stáže – vyberte 3 termíny dle pořadí Vaší preference. Začátek i konec stáže jsou flexibilní, tzn. je možné je o pár dní posunout dopředu či dozadu.