Zůstaňte prosím o víkendu doma, vyzvala na sociálních sítích Pražská integrovaná doprava. Zvolila k tomu však poměrně vtipný způsob. Přejmenovala totiž některé stanice metra. Nové názvy mají podle organizátora dopravy obyvatele hlavního města motivovat.

I přes veškerá opatření epidemie koronaviru v Česku stále sílí, Pražská integrovaná doprava (PID) proto vyzvala Pražany, aby zůstali doma. „Stále jsme tu pro vás, ale pokud můžete, prosíme zůstaňte o víkendu raději doma. Jako malou motivaci jsme pro vás přejmenovali pár stanic metra,“ objevilo se na sociálních sítích.

😷 Stále jsme tu pro vás, ale pokud můžete, prosíme zůstaňte o víkendu raději doma. Jako malou motivaci jsme pro vás…

Zveřejnil(a) Pražská integrovaná doprava dne Pátek 16. října 2020

 

Stanici Petřiny tak nahradily Peřiny, Hradčanská se proměnila na Hačanskou, Pražského povstání změnila název na Pražského poležení a například z Depa Hostivař se stala Doma Siuvař. Na mapě pražského metra se dále objevily ještě stanice jako Deka, Lůžkoviny, Kávovarovo náměstí, Nechodov, Pohovka, Kopelnova, Jiří zůstal v Poděbradech, Hají nebo Hlavní zápraží.

Originální způsob apelu na občany zvolil ve čtvrtek i ministr zdravotnictví Roman Prymula. Ten na Twitteru zveřejnil tři vteřiny trvající výzvu, ve které jednou větou žádá o to, aby lidé zůstali doma. Podle šéfa zdravotnictví má dodržování pomoci v bojí s šířením viru.