I přesto, že počty nakažených covidem-19 přibývají, stále se najde skupina lidí, kteří situaci zpochybňují. Zřejmě nečekanou odpověď na svůj komentář ale dostala paní Alena ze Slovenska. Ta totiž na Facebooku napsala, že by chtěla vidět mrazák, do kterého se vkládají mrtvoly. Od policistů proto dostala nabídku, která se neodmítá.

Chci vidět ten mrazící box, do kterého vkládají mrtvoly. Tohle ať natočí, že tam opravdu jsou nějaké mrtvoly,“ napsala paní Alena na Facebooku. Reagovala tak na informaci, že situace v nitranské nemocnici, je mimořádně vážná.

Vyšší počty úmrtí během Vánoc v porovnání s předchozími lety hlásí také pohřební služby. Slovenské město proto pro nedostatek boxů pro zesnulé muselo k jednomu z hřbitovů přistavit pronajatý chladící přívěs.

Něco takového jsem ještě nikdy nezažil, aby všechny boxy v krematoriu byly plné těl a byl potřeba další přívěs. A to už fungujeme třicet let,“ popsal podle slovenské policie ředitel jedné z pohřebních služeb v Nitře Petr Nemček.

Žena ze Slovenska ale zřejmě na koronavirus nevěří. Policisté jí proto na svém Facebooku nabídli místo dobrovolníka v nemocnici. „Pokud paní Alena nevěří na koronavirus, zde je pro ni nabídka jako stvořená. Fakultní nemocnice v Nitře nutně potřebuje dobrovolníky na pomocné sanitární práce. Předpokládaná potřeba výpomoci je během trvání epidemiologické situace,“ napsali na sociální síti. Zda paní Alena nabídku využije, ale není jasné.