Reality show Like House, ve které se na tři měsíce sestěhovalo sedm českých influencerů do vily nedaleko Berouna, ohrožuje mravní vývoj dětí a mladistvých. V tiskové zprávě o tom ve čtvrtek informovala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Televize Prima od regulátora dostala třicetidenní lhůtu na nápravu.

Reality show se vysílá každý všední den po sedmnácté hodině. Radě pro rozhlasové a televizní vysílání vadí, že se v pořadu prezentuje nestřídmá konzumace alkoholických nápojů nejen jako součást, ale do značné míry i jako podmínka dobré zábavy.

Tím podle regulátora mohla televize mohla vyvolat nebezpečí nápodoby ze strany nezletilých diváků. „Protagonisté pořadu byli natáčeni pod zjevným vlivem alkoholu, navíc při hraní her se sexuálním podtextem, což ještě umocnilo negativní vliv na nezletilé diváky, kteří tvoří důležitou diváckou skupinu daného pořadu,“ stojí v tiskové zprávě Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Televize dostala od regulátora třicet dní na nápravu. Podle Primy jde o jedinečný formát, který nemá v českém televizním éteru obdoby. Sedm influencerů tráví pod dohledem kamer společný čas v jedné vile. Diváci tak mají možnost dívat se pod ruce tvůrcům obsahu a zábavy, které sledují na sociálních sítích stovky tisíc lidí.

Influencer, který dostane od diváků nejvyšší počet hlasů, se stane vítězem reality show a získá výhru ve výši půl milionu korun.