Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli na svých sociálních sítích sdílel příspěvek mladé lékařky Martiny Žižlavské. Ta v něm velmi emotivně popisovala své zkušenosti z covidového oddělení brněnské nemocnice. Zájem šéfa hnutí ANO ale doktorku zřejmě nepotěšil a poměrně rázně mu odpověděla.

Lékařka Martina Žižlavská popsala na facebooku své působení na covidovém oddělení, kde se podle svých slov pohybovala od ledna letošního roku až do doby, kdy bylo díky klesajícímu počtu případů úplně uzavřeno.

„S prvním případem jsem se setkala už někdy na podzim. Pacientce ve středním věku jsme udělali CT plic. Pamatuju si, jak mi spadla brada, když jsme si ty snímky prohlíželi. Nic takového jsem nikdy předtím neviděla. Hledali jsme kousky funkční plicní tkáně a mně se honilo hlavou, jak to, že ještě vůbec bez ventilátoru dýchá,“ napsala v úvodu lékařka.

„Pamatuju si pána, který po dvou týdnech boje zemřel. Nakazil se, když vezl svoji příbuznou k nám do nemocnice. Ta zemřela pár dní poté, co jsme hospitalizovali i jeho. Pamatuju si, jak mi jeho žena volala a prosila, abychom ho zachránili, že už jich v rodině umřelo moc, že ona už to nezvládne,“ popisuje dále doktorka Žižlavská.

Následně přidává další zkušenosti a v závěru vyzývá lidi, aby se nechali očkovat. „Všichni měli tisíc příležitostí pochopit, o co jde. Takže, sice mi na vašem osudu dost záleží, respektuji vaši svobodnou volbu, ale běžte s ní do prdele a když už jste se takto dobrovolně rozhodli, tak to prosím přede mnou radši nevytahujte, ledaže byste se opravdu rozhodovali a chtěli něco doopravdy vědět nebo pochopit. Jinak mi jen zbytečně kazíte den, protože mi na vás jinak záleží,“ uzavírá lékařka.

Její slova využil premiér Andrej Babiš, který příběh sdílel na svém facebookovém profilu. „Od paní doktorky Martiny Žižlavské z Nemocnice Milosrdných bratří v Brně. Z těch příběhů mrazí a já doufám, že už se nikdy nebudou opakovat. Že je už nikdy nezažijeme. A jediná jistota, kterou máme, je očkování,“ doplnil k příspěvku.

Od paní doktorky Martiny Žižlavské z Nemocnice Milosrdných bratří v Brně. Z těch příběhů mrazí a já doufám, že už se…

Posted by Andrej Babiš on Sunday, July 25, 2021

To však lékařku rozčílilo a předsedovi vlády odpověděla přímo v příspěvku. „Pane premiére Babiši, pamatuju si, jak jste spolu s celou vládou dělali snad všechno pro to, aby se virus mohl šířit, jak se mu zlíbí. Pamatuju si žvásty vaší vlády z té doby, kdy se ještě dalo něco dělat – ale ne, stejně jako řada českých občanů, ani vy neposloucháte odborníky. Pamatuju si, že jste nám ve snaze o záchranu lidí moc nepomohli a pak jste se snažili to lepit nesystematickými finančními příspěvky,“ napsala Žižlavská. „Kde berete tu drzost psát na svůj profil, že vás z toho mrazí. Na to je trochu pozdě,“ vzkázala premiérovi.