Populární herečka Jiřina Bohdalová dostala ke svým 90. narozeninám vlastní bankovku. Limitovaná edice pamětního platidla se začala prodávat v pátek 10. září, podle očekávání zmizela téměř okamžitě. Pět tisíc kusů bankovek lidé vykoupili během několika hodin. Dvě stovky z nich byly věnovány přátelům slavné herečku, bankovku s pořadovým číslem jedna získal prezident Miloš Zeman.

Bankovka s nominální hodnotou nula eur s fialovým vodotiskem se začala prodávat v pátek ráno v 10 hodin ve veletržním areálu v pražských Letňanech. Zájem byl opravdu enormní, lidé na ni dokonce stáli frontu. Každý si však mohl zakoupit maximálně dva kusy.

Limitovaná edice s Jiřinou Bohdalovou byla k mání za symbolických osmdesát korun, sběratelská hodnota je ovšem mnohem vyšší. Už v první den prodeje se bankovka objevila na aukčních internetových portálech k mání za tisícikorunové částky.

„Lidé vzali veletrh Sběratel doslova útokem. Jen na samotnou bankovku jsme zaznamenali během pátku více než tisíc návštěvníků. Někteří z nich čekali před branami výstaviště v Letňanech již pět dní před začátkem akce speciálně proto, aby zmíněnou bankovku získali,“ prozradil držitel licence Euro Souvenir pro ČR Vladislav Klajban.

Naposledy získal pamětní eurobankovku se svou podobiznou Karel Gott. Na nový sběratelský trend nyní navázala bankovka s Jiřinou Bohdalovou. Devadesátiletá herečka se tak zařadila do sbírky vydání českých panovníků Karla IV. a Václava IV., kosmonautů Vladimíra Remka a Oldřicha Pelčáka.