Smutný konec má příběh osmadvacetileté ženy, které hned dvakrát hledala pomoc u svého lékaře. Na své noze si totiž našla bulku, byla však ujišťována, že se problémem nemusí trápit. Pravda však byla úplně jiná. Ukázalo se, že jde o rakovinu, informoval britský The Mirror.

Když si Gemma Malinsová z Nového Zélandu našla před dvěma lety na stehnu bulku, okamžitě spěchala ke svému lékaři. Ten ji ujistil, že jde pouze o tukovou tkáň. Když bulka o několik měsíců později dosáhla rozměru tenisového míčku, vyrazila k lékaři znovu. Dostala však stejnou odpověď. Minulý týden zemřela na rakovinu.

Mladá žena se chtěla stát učitelkou, sen ji však překazila vážná nemoc. Rakovina se jí rychle rozšířila do celého těla. Lékaři ji už nedokázali pomoci, pouze postup zákeřné choroby uměli zpomalit.

Její muž Brandon chtěl, aby si poslední chvíle život užila naplno. Uspořádal proto finanční sbírku, která měla zajistit splnění jejich největších snů. Zajezdila si na koni, proletěla se vrtulníkem, navštívila novozélandské město Queenstown nebo na vlastní oči viděla sníh. Navštívit mys Reinga, kempovat na Kozím ostrově (Goat Island) nebo plavat s delfíny však už nestihla.

Na vrcholu seznamu přání byl však čas strávený s manželem. Svatbu měli v prosinci 2019, tedy krátce před tím, než se začala léčit s vážnou nemocí. Poslední dna dny svého života strávila mladá žena se svou rodinou.

„Odešla od nás velice mladá a velmi brzy,“ prozradil jeden z členů rodiny. Na Novém Zélandu je momentálně opět přísný lockdown, takže se s milovanou Gemmou zatím nemohli ani důstojně rozloučit. „Je to kruté. Milovalo ji mnoho lidí,“ posteskl si zdrcený manžel.