Spát vedle chrápajícího partnera rozhodně není nic příjemného, dlouhodobě to může dokonce mít vliv na váš psychický stav. Jednoduchý trik, jak se chrápání zbavit, prozradila v britské televizní show doktorka Sophie Bostocková.

Podle expertky na spánek počet chrápajících lidí stoupl i díky současné pandemii koronaviru. Důvodem je málo fyzické aktivity, méně času stráveného na čerstvém vzduchu. Zhoršit situaci může také hrbení nad stolem při práci z domova, k většímu chrápání pak přispívá i pití alkoholu před spaním, píše britský deník Daily Mirror.

Doktorka Bostocková představila jednoduchý trik, který by mohl pomoci zmírnit chrápání. Překvapivě k tomu stačí obyčejný tenisový míček. Nebude však sloužit k házení po partnerovi, doporučení lékařky je mnohem sofistikovanější. Míru chrápání totiž ovlivňuje právě poloha, ve které spíme.

„Většina lidí ví, že chrápání se zhoršuje při spaní na zádech. V této poloze je dost pravděpodobné, že se vám otevře pusa, čelist se pohne dozadu a zatlačí na dýchací cesty. To znamená, že svaly v jazyku mají tendenci se více uvolňovat,“ vysvětlila doktorka v pořadu This Morning.

Podle Bostockové tedy na zmírnění chrápání pomůže cokoli, co zabrání spaní na zádech. Doktorka doporučuje přišít na zadní stranu pyžama tenisový míček. To vás přinutí otočit se na bok.