Mnoho maminek jistě potvrdí, že děti nepřinášejí jen radosti, ale občas také trápení. Obzvlášť, když v sobě projeví umělecké nadání a začnou malovat na všechna místa ve vašem bytě. Problém se sedačkou počmáranou od propisky musela řešit i máma z Austrálie. Objevila jednoduchý trik, který vás vyjde na pár drobných.

S nápadem, jak levně a efektivně vyčistit popsanou sedačku, přišla maminka Liesl Elizabeth z předměstí australského města Perth. Na sociální sítí zveřejnila návod, jak nahradit drahé čistící prostředky. Namísto nich použila běžně dostupný výrobek, který se dá i v Česku pořídit už za pár desítek korun.

Ve videu na TikToku žena ukazuje, jak na místo popsané od propisky nastříká běžný lak na vlasy. Ten nechá na sedačce několik minut zaschnout a poté jej setře mokrým hadříkem. Nevzhledná čmáranice od propisky v tu chvíli jako zázrakem zmizí, popisuje deník Daily Mirror.

Návod australské maminky se okamžitě stal na internetu hitem. Video už vidělo téměř milion lidí a získalo více než 92 tisíc lajků. Na mnoho hospodyněk jednoduchý trik zapůsobil. „Mám chuť si pomalovat vlastní sedačku, jen abych to vyzkoušela,“ okomentovala jedna z nich.