Ve čtvrtek 20. ledna vstoupila do kin nová komedie Srdce na dlani režiséra Martina Horského a producenta Tomáše Hoffmana. Ti jsou podepsáni pod diváckým hitem Ženy v běhu, který přilákal do kinosálů téměř 1,6 milionu diváků. Tvůrci snímek označují jako komedii „pro všechny, kteří věří na lásku“. Na plátně se vůbec poprvé v roli otce a syna objeví Bolek a Vladimír Polívkovi.

Josef v podání Bolka Polívky se těší, že se v důchodu stane pouličním klaunem a konečně si tak splní svůj dávný sen. Svým šarmem oslní Elišku Balzerovou, filmovou majitelku pojízdné kavárny Marušku. Vypadá to, že se hledali celý život, ale není na osudovou lásku trochu pozdě?

K Josefovi se navíc stěhuje dcera Anička (Jana Pidrmanová) i se svým pětiletým synem Honzíkem. S chlapy už prý definitivně skončila, ale když potká dávnou lásku Pavla v podání Matouše Rumla, zasáhne ji to u srdce.

Malý Honzík se zamiluje do nové spolužačky Evičky a začne tak sbírat rady od maminky, dědečka Josefa i strejdy Karla (Vladimír Polívka). Ten se zamiluje do Honzíkovy učitelky Elišky – Kristíny Svarinské. Do toho všeho se do sebe zakoukají i Karlův baset Váleček a Eliščina basetka Šalina.

V komedii Srdce na dlani se proplétá několik příběhů o lásce, která temperamentně zasáhne do života starších, mladších i nejmladších hrdinů,“ vysvětlil režisér a scénárista Martin Horský. A zamilují se dokonce i baseti Váleček a Šalina. Věřím, že naše nová komedie udělá divákům v kinech radost a potěší je stejně jako Ženy v běhu,“ vzkázal divákům Horský.

se souhlasem CinemArt

Srdce na dlani (2022) | FOTO: se souhlasem CinemArt

Na stříbrném plátně se díky filmu poprvé sešli v rolích otce a syna Bolek Polívka se synem Vladimírem. „Srdce na dlani je příjemný a chytrý film s humorem. V životě mnohých je radosti málo a tato komedie pěstuje úsměv a inteligentní legraci,“ prozradil Bolek.

S tátou se mi hraje skvěle, známe se tak dobře, že jen v pohledech se dokážeme perfektně dorozumět a sladit. Jediný problém je v tom, že se na place rozchechtáme, nebo nám aspoň cukají koutky. Jak říká táta, kdybychom spolu chodili do školy a seděli v lavici, tak nás rozsadí,“ pousmál se Vladimír.

se souhlasem CinemArt

Srdce na dlani (2022) – Eliška Balzerová a Bolek Polívka | FOTO: se souhlasem CinemArt

O filmu se rozpovídala i Eliška Balzerová: „Režiséra Martina Horského znám už dávno a mám moc ráda jeho komedie. V této době je jich třeba, diváci se chtějí zasmát a Srdce na dlani je krásný film přesně toho druhu.“ V dalších rolích se představí Jana Pidrmanová, Matouš Ruml, Kristína Svarinská, Veronika Khek Kubařová, Marek Taclík, Jenda Čadil a Jaroslava Kretschmerová.