Být členem britské královské rodiny není vždy procházka růžovou zahradou. Její příslušníci se musí řídit přísným protokolem. Dodržování pravidel platí i pro samotnou královnu Alžbětu II. Občas ale zřejmě trochu přimhouří oči. V jejím farmářském obchůdku ve Windsoru se totiž už několik měsíců prodává nápoj s konopím. A dveře se tam rozhodně netrhnou.

Drink s přídavkem konopí je k mání ve windsdorské farmářské prodejně, která patří britské královně. Podle deníku The Sun jde nápoj doslova na dračku a zaměstnanci jej nestíhají doplňovat do regálů. Vždycky se rychle vyprodají, lidé si jich berou sedm nebo osm najednou,“ prozradil jeden z pracovníků.

Jedna 250ml plechovka populárního pití s názvem Trip obsahuje 15 miligramů kanabidiolu (CBD). V královském obchodě je k dispozici v broskvovo-zázvorové nebo bezovo-mátové příchuti.

Pokud by chtěl někdo královnu Alžbětu II. označit za dealerku drog, zřejmě by nepochodil. Kanabidiol totiž nemá psychotropní účinky a ve většině zemí – včetně České republiky – je naprosto legální. Používá se k lékařským účelům, lidé CBD vyhledávají také pro jeho uklidňující účinky. Látka údajně působí proti úzkostem nebo depresím.

„Není úplně běžné, aby se podobná věc prodávala ve farmářském obchodě. Zvlášť v tom, který vlastní britská královna,“ doplnil zaměstnanec obchůdku. Kromě oblíbeného nápoje prodejna většinou nabízí produkty, které byly vypěstovány na královských pozemcích.