Téměř celý svět zápasí s epidemií koronaviru. Velký dík patří zejména těm, kteří v tomto boji stojí v první linii. Muzikant Ondřej G. Brzobohatý proto věnoval svou novou píseň sestřičkám z celého Česka.

Novou písničku s názvem Život nazpíval Ondřej G. Brzobohatý společně s Martou Jandovou a Vojtou Dykem. Společně chtějí poděkovat sestřičkám a ostatnímu zdravotnickému personálu za jejich současnou obětavou a nelehkou práci v první linii.

Cílem písně je také požádat veřejnost o finanční příspěvek České asociaci sester na transparentní účet. Z něj se pak budou sestrám a dalším zdravotníkům hradit benefity, které jim budou alespoň částečnou odměnou za týdny náročného pracovního nasazení.

Rozhodl jsem se, že se pokusím písničkou Život přimět další lidi, možná i firmy, aby sestrám, ale nejen jim, poslali peníze, z nichž by mohly být následně hrazeny poukázky na služby, které jim pomůžou k zaslouženému relaxu. Zkrátka byly by použity na cokoliv, co sestry potěší a co by jim alespoň částečně vrátilo péči, kterou ony věnují teď nám všem, ať už to budou poukazy do kadeřnických, kosmetických salónů, na fitness a tak podobně. Zaslouží si, až bude po všem, aby se i ony cítily opečovávané a jedinečné,” vysvětlil pro Hitrádio Ondřej G. Brzobohatý.

České asociaci sester můžete přispět prostřednictvím transparentního účtu u Komerční Banky: 191900/0100nebo odesláním jednorázové DMS:
DMS SESTRA 30, DMS SESTRA 60, DMS SESTRA 90 
(tj. DMS mezera SESTRA mezera VÝŠEPODPORY) na telefonní číslo 87 777 nebo odesláním trvalé DMS: DMS TRV SESTRA 30, DMS TRV SESTRA 60, DMS TRV SESTRA 90 (tj. DMS mezera TRV mezera SESTRA mezera VÝŠEPODPORY) na telefonní číslo 87 777.


Pojďme jim poděkovat za statečnost a nezměrné úsilí, které nám věnovali v době nejhorších dnů. V době, kdy se věnovali nemocným více než vlastní rodině nebo sobě samým, kdy nebyl čas ani na chvilku odpočinku,” řekla rádiu prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová.

Píseň Život odstartuje celorepublikovou kampaň #POMAHAMESESTRICKAM, na které se kromě hudebníků a České asociace sester podílejí také Generali Česká pojišťovna, Česká televize a síť Hitrádií. Veškeré informace o kampani najde na webových stránkách www.pomahamesestrickam.cz, kde naleznete také vzkazy, které lidé sestřičkám nechávají.

Zaslat vzkaz můžete i vy, je to jednoduché. Stačí napsat veřejný příspěvek na Facebook a přidat k němu označení stránky @Pomáháme sestřičkám. Na Instagramu stačí k fotce přidat hashtag #pomáhámesestřičkám.