Hlasový asistent společnosti Apple Siri by už brzy mohl začít mluvit česky. Firma už vypsala inzerát, ve kterém shání pracovníky, kteří by se na vývoji české verze podíleli. Pracovat by se mělo také třeba na slovenštině, maďarštině nebo polštině.

Vyhledá informace na internetu, pomůže vám najít dobrou restauraci nebo naplánuje schůzku –  Siri zná snad každý uživatel Applu, dosud ho však mohli Češi používat jen v cizím jazyce. To by se ale mohlo brzy změnit.

Společnost Apple na svých stránkách vyvěsila inzerát, v němž hledá člověka na pozici Siri Annotation Analyst. Ten bude mít za úkol poslouchat a přepisovat krátké zvukové nahrávky a hodnotit správnost reakcí Siri na jednotlivé otázky. Podmínkou je mimo jiné perfektní znalost angličtiny a češtiny, a to nejen gramatiky, ale také různých dialektů a kulturních specifik Česka, aby odpovědi byly co nejrelevantnější.

Pracovníky hledají do pobočky v irském Corku. Kromě expertů na češtinu poptávají také specialisty na ukrajinštinu, maďarštinu, slovenštinu, chorvatštinu, řečtinu, vlámštinu, rumunštinu a polštinu. Do singapurské kanceláře pak lidi znalé indonéštiny a vietnamštiny.