Být personalistou může být někdy pořádná zábava. Například ve chvíli, kdy uchazeči o práci dorazí na pohovor nepřipraveni, jsou příliš sebevědomí nebo zkrátka položí nečekanou otázku. Ty největší perly z pohovorů nyní zveřejnila společnost LMC, který je provozovatelem největších pracovních portálů v Česku. Která hláška vás nejvíce pobavila?

Na pohovoru zřejmě moc nepochodil uchazeč, který si zřejmě budoucí práci spletl s koupí nového mobilního telefonu. „Když si nesednu se šéfem, můžeme ho nějak vyměnit?“ tázal se na výběrku. Jinak pravděpodobně nedopadl ani další zájemce o práci. „Požadovanou praxi nemám, ale ráda fotím a mám osmnáct set followerů na Instagramu. Počítá se to?“ položil otázku u pohovoru.

Pokud máte v práci rádi své pevné místo, je pochopitelné, že se budete zajímat o to, kde budete sedět. Někteří však už rovnou počítají s tím, že se o své místečko v kanceláři budou muset dělit. „Kolik se nás bude střídat u jednoho stolu?“ zajímal se podle LMC jeden z účastníků výběrových řízení.

Jestli se řadíte mezi ty, kteří se snaží práci co nejvíce vyhnout tak, aby si šéfové ničeho nevšimli, rozhodně nedělejte stejnou chybu jako tito uchazeči. Personalisty totiž rozhodně neohromili těmito otázkami:

„Když pracovní doba začíná v devět, v kolik hodin tady musím přesně být?“

„A budu sem vážně muset chodit?“

„Jak poznáte, jestli opravdu pracuji na home office? Budete mě kontrolovat přes kameru?“

Někteří uchazeči se spíše než o práci zajímají o firemní vybavení. Obzvlášť, když se chystají královsky zbohatnout. „Když si přinesu vlastní grafickou kartu, můžu při práci těžit bitcoiny?“ zajímal se zájemce o práci.