Sandersonovy sestry se po téměř třiceti letech vrátí do Salemu. Disneyovská klasika Hokus pokus z roku 1993 se dočká pokračování. Hlavních rolí se znova ujmou herečky Sarah Jessica Parkerová, Bette Midlerová a Kathy Najimyová, informoval magazín Variety.

Disney už v roce 2019 odhalil, že chce na kultovní halloweenský snímek navázat, ale ani jedna z protagonistek svou účast na druhém díle dosud formálně nepotvrdila.

Produkce si slibuje, že Hokus pokus 2 bude k dispozici na Disney Plus v roce 2022. „Ségry! Je to už 300 let, ale… jsme zpět!“ zajásala štěstím Bette Midlerová na Twitteru.

Parkerová, Midlerová a Najimyová hráli v původním filmu tři sestry – čarodějnice. Ty si chtěly připravit lektvar, díky němuž by byly nesmrtelné a navždy mladé. Jenže než komplikovaný nápoj stihly vůbec vyrobit, obyvatelé Salemu je v roce 1693 popravili. Před svou smrtí však slíbily, že se za tři sta let vrátí a pomstí se.

Rodina Dennisonových se v roce 1993 přistěhovala do Salemu a jejich syn Max se rozhodl zjistit, zda je příběh čarodějnic pravdivý. Čarodějnicím umožnil se vrátit a naplnit hrozbu, jenže jim sebral knihu kouzel, kterou tři čarodějnice musely před úsvitem získat, aby se se slunečním světlem neobrátily v prach.

Druhý díl by měl přinést příběh tří mladých žen, které shodou okolností přivedou sestry Sandersonovy znova k životu, a proto musí zjistit, jak po dětech hladové čarodějnice sprovodit ze světa.